01

PROGRAM STAŻOWY
Start your AVONlution

Dział Business Integration

Czym się zajmujemy:

 • Wymyślamy i wprowadzamy programy motywacyjne dla naszych Sił Sprzedażowych
 • Tworzymy roczne kluby lojalnościowe dla najlepszych sprzedawców
 • Budujemy schematy punktacji lojalnościowych dla naszych Konsultantek
 • Prowadzimy analitykę biznesową, przygotowujemy ocenę sytuacji i odpowiednie rekomendacje
 • Organizujemy niezapomniane konferencje i wyjazdy dla Sił Sprzedażowych

To niczym połączenie Trade Marketingu i analityki na sterydach ☺

Naszemu przyszłemu Stażyście chcielibyśmy zaoferować wyjątkową okazję uczestnictwa w jednym z następujących projektów (lub być może w czymś zupełnie nowym!):

 1. Onboarding nowej Konsultantki – punkty kontaktowe, strategia doskonalenia procesu
 2. Rozwinięcie narzędzia służącego do oceny wpływu naszych działań na wyniki sprzedażowe
 3. Projekt big data – tworzenie zaawansowanego mechanizmu dla naszych Konsultantek zapobiegającego migracji Klientów
Aplikuj

Dział Marketingu

Dział Marketingu lokalnego we współpracy z zespołem regionalnym odpowiedzialny jest za kreowanie strategii marketingowej, tworzenie katalogów AVON oraz strategię promocyjną i cenową produktów znajdujących się katalogu.

Jesteśmy również odpowiedzialni za rozwój programów motywacyjno-zarobkowych dla naszych Konsultantek i tworzenie akcji aktywacyjnych dla Klientów.

Do jakich projektów chcielibyśmy zaprosić naszego przyszłego Stażystę?

 • Uczestnictwo w planowaniu i przygotowywaniu katalogu Avon
 • Tworzenie lokalnych akcji promocyjnych wspierających sprzedaż
 • Koordynacja procesu komunikacji planów marketingowych wśród działów naszej organizacji
 • Współtworzenie planów aktywacji Klientów oraz wsparcia Konsultantek
 • Tworzenie analiz ad-hoc
Aplikuj

Digital

„Robimy internety” definiuje nas bardziej niż doskonale ☺ Naszym zadaniem jest zapewnienie, że niezależnie od tego co AVON robi, zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie, dostarczamy to również w naprawdę nowoczesnym, digitalowym wydaniu.

Oto niektóre z naszych obszarów działań: rekrutacja Konsultantek online, platformy eCommerce’owe B2B i B2C, e-mail marketing, digital product activation, social selling, automatyzacja procesów i digital development. Wszystkie inicjatywy, które podejmujemy mają na celu tworzenie coraz lepszych doświadczeń oferowanych naszym Klientom, Konsultantkom i Liderom Sprzedaży. Prawdziwie wszechstronny zespół ekspertów z innowacją na sztandarach! To my! ☺

Projekty, które chcielibyśmy zaproponować naszemu przyszłemu Stażyście to:

 • Planowanie kampanii digitalowych
 • Optymalizacja landing page na stronie Avon Polska
 • Analityka digitalowa
 • Przygotowywanie treści digitalowych
 • Automatyzacja marketingowa
Aplikuj

Dział Komunikacji

Zespół komunikacji odpowiada za planowanie i egzekucję wszystkich działań komunikacyjnych dla Avon Polska. Dba o kilka obszarów, m.in.: brand & advertising, PR, social media, komunikacja z siłami sprzedaży. Zajmujemy się też zadaniami związanymi z komunikacją wewnętrzną, polityką CSR (Kampanie: Avon Kontra Rak Piersi i Avon Kontra Przemoc) oraz mamy naszą własną wewnętrzną agencję kreatywną złożoną z grafików i copywriterów, którzy są odpowiedzialni za projektowanie i tworzenie materiałów graficznych dla Avon.

Nasz przyszły Stażysta będzie wspierał wiele bieżących aktywności i koordynował wyznaczone projekty poprzez zaangażowanie w:

 • tworzenie i egzekucję kampanii reklamowych we wszystkich kanałach medialnych (ATL, BTL, online, social media) – tworzenie briefów, generowanie nowych pomysłów na komunikację, współpracę z agencjami, grafikami, domami mediowymi, publicystami i influencerami jak również będzie odpowiedzialny za terminowe wdrożenie przypisanych aktywności
 • ścisłą współpracę z domem mediowym nad budżetowaniem kampanii
 • nadzór nad spójnością wszystkich działań reklamowo-promocyjnych z celami Avon i naszym wizerunkiem jako marki
 • kooperację z innymi działami firmy, aby zmaksymalizować wsparcie w kontekście advertisingu i mediów
 • gromadzenie statystyk dotyczących kampanii, analizowanie działań konkurencji, raportowanie wyników i wyciąganie wniosków
Aplikuj

Dział Strategii

Jest 5 głównych obszarów naszej odpowiedzialności jako regionalnego działu Strategii:

 1. Identyfikowanie i rekomendacja kluczowych obszarów rozwoju Avon w regionie Europy Środkowej (CE)
 2. Przygotowanie analiz rynkowych, które pozwolą dostrzec i wykorzystać szanse stojące przed organizacją
 3. Wsparcie Zespołu Zarządzającego CE w procesie decyzyjnym poprzez tworzenie analiz i rekomendacji
 4. Wsparcie biznesu i promowanie kluczowych umiejętności strategicznych w ramach organizacji CE
 5. Efektywne zarządzanie strategicznymi projektami w regionie CE

Nasz przyszły Stażysta będzie miał możliwość uczestnictwa w następujących inicjatywach:

 • Analiza wewnętrznych i zewnętrznych danych (sprzedaż, wzrost, etc.), wyciąganie wniosków i tworzenie rekomendacji na temat możliwych usprawnień
 • Wsparcie wprowadzenia nowego produktu na rynek – analiza rynku, konsumentów, wsparcie w tworzeniu strategii cenowo-promocyjnej, business case development
 • Tworzenie prezentacji dla Steering Commitee
 • Pełnienie roli PMO (Project Management Office) dla projektów regionalnych CE
Aplikuj

Program Stażowy Start your AVONlution to propozycja dla młodych, ambitnych osób, które rozpoczynają własnie swoją karierę zawodową. To sposób na zdobycie pierwszego doświadczenia, w międzynarodowej firmie, pod okiem specjalistów ze świata biznesu, w takich obszarach jak: marketing, komunikacja, finanse, digital. To 6 miesięcy pełnych wyzwań, nauki i pracy nie tylko nad zadaniami, ale także nad doskonaleniem swoich umiejętności i kompetencji. To w końcu mozliwość budowania swojej dalszej kariery w strukturach Avon.

Teraz jest to możliwe! Weź udział w rekrutacji do kolejnej edycji naszego Programu Stazowego Start your AVONlution. Oto jak możesz do nas dołączyć:

Proces rekrutacji

Jeśli Twoja aplikacja zostanie rozpatrzona pozytywnie, zaprosimy Cię do udziału w procesie selekcji, w ramach którego weźmiesz udział w następujących etapach:

 • weryfikacja aplikacji
 • testy analityczne
 • rozmowa rekrutacyjna
 • assessment centre

Jeśli chcesz poznać szczegółowe informacje nt. poszczególnych etapów procesu selekcji, zapraszamy Cię do odwiedzenia zakładki Proces rekrutacji.

Gdy przejdziesz pomyślnie proces rekrutacji, czekają Cię intensywne miesiące działań projektowych i rozwojowych. Pełen cykl programu wygląda następująco:

Cykl programu

Profil uczestnika:

Program Stażowy skierowany jest do osób, które:

 • są absolwentami studiów magisterskich (bądź studentami 4-5 roku studiów)
 • bardzo dobrze znają język angielski
 • posiadają zdolności analityczne
 • zdobyli pierwsze doświadczenia podczas praktyk zawodowych, działalności w organizacji studenckiej, stypendium zagranicznego lub innych aktywności dodatkowych
 • potrafią pracować w zespole
 • chcą zdobywać nową wiedzę i podejmować się ciekawych zadań
 • są kreatywne i pełne inicjatywy

Aby aplikować, przejdź do zakładki Oferty pracy

Co mówią nasi Uczestnicy?

1

Radek

Program stazowy - Radek "W ramach programu Start your AVONlution jestem członkiem zespołu Finansów Regionalnych. Proces rekrutacji był bardzo ciekawym doświadczeniem, ponieważ w jego trakcie realizowaliśmy zadania oparte na prawdziwych sytuacjach biznesowych. Jak pokazała praca w Avon, zadania z Assessment Center w bardzo trafny sposób zapowiadały realne wyzwania zawodowe.

Program Start your AVONlution zapewnia możliwość współpracy z doświadczonymi profesjonalistami, którzy doskonale znają swój obszar działania. Pozwala zdobyć bardzo dużo praktycznej wiedzy w formie „nauki przez prace”. Avon cenię za międzynarodowe środowisko pracy oraz matrix’ową strukturę organizacji, której efektem jest przenikanie się różnych funkcji, co czyni pracę jeszcze ciekawszą. Otwartość i życzliwość wszystkich pracowników sprawia, że nowa osoba bardzo szybko czuje się zintegrowana z zespołem.

Moim zdaniem Program Start your AVONlution to doskonałe rozwiązanie dla młodych osób, które szukają poważnych wyzwań zawodowych, a jednocześnie chcą rozwijać swoje kompetencje i poszerzać wiedzę w obszarze swoich zainteresowań."

2

Magdalena

Program stazowy - Magda "Każdy dzień w programie stażowym Start your AVONlution to nowe wyzwania, nauka kolejnych umiejętności w gronie bardzo sympatycznych, pomocnych ludzi, będących specjalistami w swoich dziedzinach. W ramach programu stałam się częścią działu Business Integration zajmującego się m. in. opracowywaniem i monitorowaniem programów motywacyjnych dla różnych poziomów Konsultantek. Pierwsze dni upłyneły nam na szkoleniach wprowadzających, dzięki którym miałam możliwość poznania podstaw funkcjonowania każdego działu i zrozumieć specyfikę firmy.

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy po rozpoczęciu stażu to wspomniana przyjazna i otwarta atmosfera. Otwartość w relacjach można zauważyć również na linii z kierownictwem wyższym - na początku programu zostaliśmy przedstawieni Zarządowi i zaproszeni na spotkanie z Oksaną Zharkovą, Dyrektorem Generalnym Amber. Na spotkaniu mogliśmy podzielić się swoimi wrażeniami i sugestiami.

Jestem bardzo zadowolona z udziału w programie i z czystym sumieniem mogę go polecić każdemu, kto chce spróbować swoich sił w Avon."

3

Natalia

Program stazowy - Natalia "Start Your AVONlution - zdecydowanie polecam, zwłaszcza absolwentom, gdyż program ten oferuje wiele możliwości rozwoju, ale również wymaga od stażystów odpowiedniego zaangażowania już na samym początku. A przecież o to właśnie chodzi, aby na początku swojej kariery stawiać sobie ambitne cele. Program w szczególności polecam osobom zainteresowanym branżą FMCG - możliwość poznania modelu sprzedaży bezpośredniej to bardzo ciekawe doświadczenie, a także szansa doskonalenia umiejętności, które mieliśmy okazję zdobyć podczas studiów lub na praktykach.

W zespole Analiz Sprzedazowych (Dzial Integracji Biznesowej), w którym obecnie pracuje, codziennie mam okazje do poszerzenia swojej wiedzy o nowe narzedzia analityczne i modele wsparcia sprzedazy. Zawsze moge liczyc na pomoc opiekuna programu oraz innych kolegów i kolezanek z dzialu. Niewatpliwie atmosfera panujaca w pracy to zaleta wyrózniajaca firme. Dodatkowym atutem jest dla mnie poslugiwanie sie w duzej mierze jezykiem angielskim przy wykonywaniu codziennych obowiazków (przy współpracy z Krajami Bałtyckimi).

Stażyści mogą liczyć na wsparcie z każdej strony - podczas rocznego programu oprócz umiejętności twardych, związanych ze specyfiką konkretnych zadań, można również rozwinąć umiejętności miekkie. Szczegółowy feedback otrzymany po sesji Assessment Center okazuje się bardzo pomocny przy planowaniu dalszego rozwoju osobistego.

Zachęcam do spróbowania swoich sił w programie!

4

Magdalena

Program stazowy - Magdalena "Na początku października rozpoczęłam staż w Dziale Finansów Lokalnych AVON. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywałam jednak już wcześniej, jeszcze w trakcie studiów w Szkole Głównej Handlowej. Mając więc pewien punkt odniesienia, tym bardziej cieszę się, że mogę być uczestnikiem Programu Start your AVONlution. Staż realizuje w Dziale Finansów Lokalnych, który składa się z części planowania i raportowania oraz kontrolingu finasowego. W ramach programu zajmuję się zadaniami i projekatmi z obu obszarów. Dla mnie to wyjątkowa okazja by dobrze poznać różne płaszczyzny finansów w rozwijającej się, międzynarodowej korporacji.
Pomoc w przygotowywaniu prognoz sprzedażowych i rozliczeń akcji marketingowych daje mi także możliwość poznania pracy i sposóbu funkcjonowania innych, kluczowych dla AVON działów. Bardzo duże znaczenie ma dla mnie fakt, że pracuję na bazie realnych danych i mogę obserwować codzienne zmiany w biznesie, analizować trendy w sprzedaży oraz próbować okreslić ich wpływ na przyszłe wyniki firmy. Chciałabym też podkreslić, że jednym z najważniejszych czynników przy wyborze i późniejszej ocenie pracodawcy jest dla mnie pozytywna atmosfera w zespole i możliwość uczenia się od bardziej doświadczonych kolegów. Szczerze przyznaję, że, pod tym względem, dział, w którym pracuję, przerósł moje oczekiwania :)

Co istotne, jako uczestnicy programu Start your AVONlution jesteśmy traktowani jak pełnoprawni pracownicy firmy - dostajemy odpowiedzialne zadania do realizacji, ale jest też przestrzeń na własną inicjatywę i świeże pomysły. Bardzo ważne na starcie jest to, że mamy swoich opiekunów, z ktorymi ustalamy cele i obszary rozwoju zawodowego. W każdej sytuacji możemy liczyć na ich pomoc i konsultacje :)

Śmiało mogę polecić Program Start your AVONlution wszystkim, którzy nie lubią nudy i chcieliby się przekonać jak w praktyce wygląda praca w nowoczesnej, nastawionej na rozwój organizacji."

02

KOGO SZUKAMY / CO OFERUJEMY?

Będąc globalną korporacją Avon umożliwia swoim pracownikom rozwój w wielu obszarach - marketingu, finansach, HR, IT, sprzedaży, dziale obsługi Klienta czy analiz.
W Avon studenci i młodzi absolwenci mają możliwość zdobycia swojego pierwszego doświadczenia zawodowego we wszystkich działach firmy uczestnicząc w rocznym Programie Stażowym Start your AVONlution lub obejmując konkretne stanowiska w poszczególnych obszarach. Więcej informacji nt. aktualnych ofert znajdziesz w dziale Oferty Pracy.

Nasze oczekiwania wobec kandydatów mogą różnić się w zależności od tego, na jakie stanowisko dana osoba aplikuje. Niemniej jednak u wszystkich kandydatów aplikujących do naszej firmy poszukujemy:

 • proaktywności
 • chęci do nauki i rozwoju
 • zorientowania na realizację celu
 • umiejętności pracy w zespole
 • otwartości na zmiany
 • elastyczności
 • bardzo dobrej znajomości jezyka angielskiego

Nowo zatrudnione osoby wspieramy poprzez rozbudowany program on-boardingowy, umożliwiający płynne i szybkie wdrożenie do firmy. Dotyczy to zarówno poznania specyfiki obejmowanego stanowiska, jak również zdobycia wszystkich niezbędnych informacji nt. panujących u nas zasad, wartości oraz kultury Avon.

Naszą strategią jest zatrudnianie młodych osób i wspieranie ich rozwoju w naszej firmie. Poszukujemy ludzi z potencjałem, którzy chcą zdobywać nowe doświadczenia w międzynarodowej korporacji i świadomie budować swoją scieżkę kariery.

03

PROCES REKRUTACJI

Zgłaszając się do nas, możesz zostać zaproszony do udziału w następujacych etapach rekrutacji:

1

OCENA APLIKACJI

Pierwszym krokiem jest analiza Twojego CV i listu motywacyjnego w odniesieniu do oczekiwań, jakie stawiamy na ogłaszanym stanowisku. Dokumenty aplikacyjne są dla nas cennym zródłem informacji o Twoim doświadczeniu i kwalifikacjach, dlatego pamiętaj, aby przygotować je uważnie i zawrzeć w nich informację o umiejetnościach, które mogą być przydatne na stanowisku, na które aplikujesz. Jeśli Twoja aplikacja zostanie rozpatrzona pozytywnie, zaprosimy Cię na spotkanie z przedstawicielem Działu HR.

2

Rozmowa rekrutacyjna

Podczas spotkania przedstawiciel HR zweryfikuje informacje zawarte w Twoim CV, dotyczące przebiegu Twojej kariery lub osiągnięć akademickich, jeśli nie masz jeszcze doświadczenia zawodowego. Będziemy chcieli dowiedzieć się jakie masz umiejętności i kompetencje, które będziesz mógł wykorzystać podczas pracy w Avon. Kluczowa jest dla nas także bardzo dobra znajomość języka angielskiego, dlatego część rozmowy poprowadzona zostanie w tym jezyku.
Celem spotkania jest wzajemne poznanie się oraz wymiana informacji. Dlatego będziesz mógł dopytać o naszą ofertę, czy specyfikę pracy w Avon, a my udzielimy Ci możliwe wyczerpujących informacji.

3

Testy umiejętności

W zależności od stanowiska na które aplikujesz możesz zostać dodatkowo poproszony o wykonanie jednego lub kilku z poniższych testów:

 • umiejetności analitycznych
 • znajomości programu Excel / Power Point
 • ćwiczenia "In basket".
4

ASSESSMENT CENTER

W przypadku niektórych rekrutacji możemy zaprosić Cię także do uczestnictwa w sesji Assessment Centre. Jest to trwający kilka godzin cykl ćwiczeń grupowych i/lub indywidualnych, których celem jest pogłębiona ocena Twoich kompetencji. Sesja odbywa się w siedzibie naszej firmy, a w role asesorów wcielają się specjaliści Avon.

5

SPOTKANIE Z MENEDŻEREM DZIAŁU

Tutaj spotkasz się ze swoim potencjalnym przełożonym, będzie to moment na zasięgnięcie jeszcze bardziej szczegółowych informacji o stanowisku, na które aplikujesz oraz doprecyzowanie wzajemnych oczekiwań. Zweryfikujemy także, czy posiadasz adekwatną do danego obszaru wiedzę merytoryczną oraz doświadczenie.

6

decyzja o przyjęciu

Spotkanie z menedżerem działu jest zazwyczaj ostatnim etapem rekrutacji. Decyzja o przyjeciu jest podejmowana po szczegółowej analizie całego procesu rekrutacji.

04

Program Praktyk Letnich

AVON OPERATIONS POLSKA

 • druga pod wzgledem wielkości fabryka kosmetyków Avon na świecie, zlokalizowana w Garwolinie (60 km od Warszawy)
 • część Łancucha Dostaw EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka)
 • centrum dystrybucji kosmetyków dla ponad 50 krajów na świecie
 • zaawansowane i nowoczesne procesy produkcyjne w oparciu o najwyższe standardy jakości.

Zapraszamy Cię do udziału w Programie Praktyk Letnich w działach: Proccessingu, Produkcji, Logistyki, Ciagłego Doskonalenia, Zapewnienia Jakości, BHP, Planowania, Zakupów, Nowego produktu, Finansów, IT, Laboratorium chemicznym, mikrobiologicznym, badań i rozwoju.

Oferujemy mozliwość przeżycia 3 miesiecznej przygody z Avon. Praktyki rozpoczynają się w lipcu i trwają do końca września. Aby poznać szczegóły dotyczące ofert i sposobu aplikowania przejdź do zakładki Oferty pracy.
Oferty praktyk do poszczególnych działów publikujemy w marcu.

Praktyki i praca w AOP to możliwość rozwoju zawodowego w międzynarodowej firmie, która odniosła ogromny sukces, i wyjątkowa okazja do współpracy z najlepszymi profesjonalistami.

Przebieg programu

Przebieg programu

Oferujemy

Ofeujemy

Zapraszamy Cię!

  Jeśli jesteś:

 • studentem ostatnich lat badź absolwentem
 • osobą zaangazowaną i lubiacą wyzwania
 • otwartą i nastawioną na poznawanie nowych zagadnień
 • aktywną i zdeterminowaną do działania
 • samodzielną i wykazujacą dużą inicjatywę
 • lubiacą i potrafiacą pracować w zespole
 • wykazujacą się zdolnościami analitycznego myślenia
 • bardzo dobrze posługujacą się jezykiem angielskim
zobacz oferty pracy